Tērvetes dabas parks

     Tervete    

Tērvetes dabas parks ir viena iecienītākajām tūrisma vietām Latvijā. Šeit iespējams izbaudīt gleznaino dabu, bagāto kultūras vēsturi un senos pieminekļus. Apmeklētāji var priecāties par Tērvetes upes ielejas brīnišķīgajiern skatiem ar tās skaisto ainavu un vairāk nekā 300 gadu veco priežu mežu.

Parks ir aptuveni 1200 ha liels, un trešdaļu no šīs platības aizņem pasaku pasaule, kurā valda Meža ķēniņš, rūķi, velni un raganas. Tērvetes dabas parku uzskata par vienu no vislabākajām un piemērotākajām vietām ģimenēm ar bērniem un tiem, kas spēj skatīties uz pasauli bērna acīm, ticot pasakām un brīnumiem. Tērvetes dabas parks ir konkursa „Ģimenei draudzīgākā vieta Latvijā” uzvarētājs.

Tērvetes dabas parks izveidots 1969. gadā. Tajā pašā gadā koktēlnieks Krišjānis Kugra izgreba pirmās koka skulptūras - Anneli ar viņas draudzenēm ogotājām. Sprīdītis un Meža ķēniņš tika uzstādīti 20. gadsimta 70. gados. Koka skulptūras, kas attēloja varoņus no slavenās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes lugām, padarīja parku ļoti populāru Latvijā. Vēlāk tika pievienotas daudzas citas koka skulptūras.

Šodien parks lepojas ar vairāk nekā 100 skulptūrām, ko darinājuši dažādi koka tēlnieki - Ritvars Kalniņš (Rīga), Andris Donis, Normunds Stenkevics, kā arī Rīgas Amatniecības skolas audzēkņi. Tā ir īsta koka skulptūru brīvdabas izstāde!

Parkā iespējams satikt tēlus no latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasakām un lugām. draudzīgo Rūķišu ģimeni, Raganu sila iemītniekus, kā arī izpētīt sēņu, kukaiņu un dzīvnieku pasauli.

Koktēlnieki Krišjānis Kugra un Ritvars Kalniņš izgreba rūķus no koka, un tagad Rūķīšu ģimenei ir vesela pilsēta ar dzīviem rūķiem. Spēļu laukumā ir Šūpoles, nojumes, galdi un soliņi. Parkā ir daudz koka tiltu, kāpņu un cela rādītāju.